پرسش های متداول

چه تفاوتی بین کنفرانس‌های تد و تداکس وجود دارد؟

کنفرانس‌های تد مستقیماً توسد سازمان تد برگزار و اداره می‌شود در حالیکه رویدادهای تداکس بر اساس اجتماع و کاملاً مستقل، برنامه ریزی و اجرا می‌شوند. هدف تداکس‌ها ایجاد اشتیاق برای گسترش ایده‌های ارزشمند «در سطح بومی» است.

آیا شما از کارمندان تد هستید؟

خیر. اگرچه ما تحت لیسانس تد فعالیت می‌کنیم، اما تداکس‌تهران یک فعالیت داوطلبانه و غیرانتفاعی است. برگزارکنندگان و دارطلبین، همگی به صورت رایگان وقت و انرژی خود را به این کار اختصاص داده‌اند تا تداکس‌تهران را برگزار کنند.

چگونه می‌توانم در رویدادهای تداکس‌تهران شرکت کنم؟

ما معمولاً از مخاطبین می‌خواهیم تا برای شرکت در کنفرانس ثبت‌نام کنند. این ثبت‌نام در زمان‌های مقتضی از طریق وب‌سایت صورت می‌گیرد.

چگونه می‌توانم برای کمک به برگزاری تداکس‌تهران داوطلب شوم؟

داوطلبین ستون اصلی هر رویداد اجتماع محور هستند. داوطلبین ما کسانی هستند که به اندازه خودمان به ایده‌های ارزشمند و گسترش آن‌ها علاقمند هستند. ما همواره به دنبال داوطلبین مشتاق برای کمک به زنده کردن رویای تداکس‌تهران هستیم. اگر می‌خواهید ما را در این راه کمک کنید می‌توانید از طریق صفحه اصلی وب‌سایت فرم درخواست عضویت را پر نمایید. در صورتی که فرم درخواست بر روی وب‌سایت قرار نداشت، می‌توانید رزومه خود را به آدرس info {@} tedxtehran.com ارسال فرموده و عبارت Volunteer را در قسمت عنوان بنویسید.

چرا لازم است برای شرکت در کنفرانس ابتدا ثبت‌نام کنم؟

رویدادهای تداکس عموماً بسیار مورد توجه مخاطبین خود قرار می‌گیرند. تداکس‌تهران نیز معمولاً چند برابر ظرفیت، متقاضی شرکت در کنفرانس دارد. ما با دقت جمعیت شرکت‌کنندگان هر کنفرانس را انتخاب می‌کنیم تا متنوع باشد. هدف این است که شرکت‌کنندگان هر رویداد را ترکیب خلاقانه‌ای از رهبران اندیشه و عمل اجتماع‌مان تشکیل دهند. ما به دنبال افراد برجسته با ماجراها و ایده‌های ارزشمند می‌گردیم.

ما از بعضی از نجربه‌های تد مانند الزام دعوتنامه‌ای بودن رویداد بهره گرفتیم. تجربه نشان داده است زمانیکه متقاضیان شرکت در رویدادهای تداکس‌تهران برای دریافت دعوتنامه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان می‌گذارند، اشتیاق خود برای شرکت در رویداد را نشان می‌دهند. به کارگیری این روش باعث می‌شود ما از این موضوع مطمئن شویم که فضای محدود رویداد به کسانی داده می‌شود که حتماَ با اشتیاق کامل در رویداد شرکت خواهند کرد. تداکس‌تهران میهمان VIP ندارد و نخواهد داشت، فقط کسانی که برای شرکت در رویداد ثبت‌نام می‌کنند.

چطور می‌توانم برای شرکت در کنفرانس درخواست بدهم؟

تلاش ما بر آن است که بلیت‌های کنفرانس به صورت منصفانه بفروش برسد. بنابراین از علاقه‌مندان می‌خواهیم تا برای شرکت در کنفرانس درخواست‌نامه پر کنند. این کار معمولاً از طریق فرم آنلاین ثبت‌نام در رویداد که بر روی وب‌سایت ما قرار می‌گیرد صورت می‌پذیرد.

چطور می‌توانم به شما سخنران پیشنهاد کنم؟

از فرم آنلاین «معرفی سخنران» بر روی وب‌سایت ما استفاده کنید و تا جایی که می‌توانید در آن فرم به ما اطلاعات بدهید. این اطلاعات مستقیماً به دست کمیته انتخاب سخنرانان تداکس‌تهران می‌رسد.

آیا می‌توانم سخنرانی را که شخصاً نمی‌شناسم پیشنهاد کنم؟

بله حتماً! به ما بگویید که چطور وی را می‌شناسید و چرا فکر می‌کنید که بهتر است او در تداکس‌تهران صحبت کند.

آیا می‌توانم کسی که برایش کار می‌کنم یا یکی از مشتریانم را پیشنهاد کنم؟

بله.

آیا خودم را به عنوان سخنران پیشنهاد کنم؟

بله.

آیا اگر اسپانسر تداکس‌تهران شوم می‌توانم در این رویداد سخنرانی کنم؟

خیر. اسپانسرهای تداکس‌تهران از مزایای زیادی برخوردارد می‌شوند اما تضمین سخنرانی در رویداد جزو این مزایا نیست.

آیا برای معرفی سخنران محدودیت زمانی وجود دارد؟

ما در تمام مدت سال پیشنهادات شما را دریافت می‌کنیم. بهترین حالت این است که در اولین زمان ممکن سخنرانانی که در نظر دارید را به ما معرفی کنید تا ما در مورد آن‌ها تحقیق کرده و بهترین تصمیم را در مورد حضور آنان به عنوان سخنران در رویدادمان بگیریم.

آیا اینکه چند بار فرم معرفی سخنران را پر کنیم تأثیری در اولویت بررسی آن دارد؟

خیر. واقعاً فقط یک بار کافی است.

من می‌خواهم در تداکس‌تهران سخنرانی کنم، اما به طورر عادی سخنرانی‌های من ۵۰ دقیقه طول می‌کشد. آیا می‌توانم زمان بیشتری برای سخنرانی داشته باشم؟

ما محدود کردن زمان را برای تمامی سخنرانانی‌هایمان بسیار جدی می‌گیریم. تداکس‌تهران جایی است که ایده‌هایتان را در قالب یک سخنرانی حداکثر ۱۸‌ دقیقه‌ای بسیار جذاب خلاصه کنید. تجربه نشان داده که ارائه‌هایی که در این مدت و با دقت کامل طراحی و بیان می‌شوند، بسیار اثرگذار هستند.

آیا به سخنرانان تداکس‌تهران مبلغی پرداخت می‌شود؟

تداکس‌تهران مبلغی به سخنرانان خود پرداخت نمی‌کند. علاوه بر فرصت سخنرانی بر روی سن رویداد، سخنرانان تداکس‌تهران از مربی‌گری سخنرانی و همچنین رویدادهای ویژه برای شبکه‌سازی بهر‌مند می‌گردند. هدف این مجموعه ساختن تجربه‌ای است که برای همه مزایای زیادی داشته باشد.

یکی دیگر از مزیای سخنرانی در تداکس‌تهران این است که سخنرانی شم ممکن است به یک TEDTalk تبدیل شود، قسمتی از سخنرانی‌های تد که توسط خود تد توزیع و ارائه گردد. تمام سخنرانی‌های تداکس‌ها به صورت اتوماتیک از طرف تد برگزیده نمی‌شوند، اما ما امیدواریم که بیشتر سخنرانی‌های تداکس‌تهران برگزیده شود.