!تداکس تهران ۲۰۱۷ نزدیک است

دریافت اپلیکیشن موبایل تداکس تهران

google-play
app-store

سخنرانی‌ها

۴ سال سخنرانی و ۳۲ سخنران با انگیزه

تداکس تهران ۲۰۱۶:‌

صبح‌بخیر تهران


کریستف رضاعی

چگونه خلاقیت‌تان را بپرورانید

گلاره کیازند

درمان کنجکاوی‌تان

کوثر موحدی

چه‌چیزی واقعا ارزش نگه‌داشتن را دارد؟

لنا وفایی

۳۵ ساعت در تهران

لیلی گلستان

خواستم؛ شد.

محمد مجیدی

رقص فضاهای پر و خالی

رامتین منزهیان

شجاعت تجربه‌ی ناشناخته‌ها

ساناز مینایی

به‌خاطر آوریم

تداکس تهران ۲۰۱۵:‌

پارادایم نو


کیانا شفیعی

موسیقی کلاسیک با چاشنی ایرانی

علیرضا طهماسب‌زاده

شخصی‌سازی فناوری‌ها

آزاده‌یاسمن نبی‌زاده

طراحی پارچه و لباس با هنرهای اجدادی ایران

آزیتا هوشیار

شکمو بودن + شبکه‌های اجتماعی = تحول و پیشرفت‌های فکری و فرهنگی

گیلدا گازر

داستان‌هایی در پس ایران

لیلا عراقیان

چطور پلی برای گردهم‌آوردن مردم طراحی کردم.

ماشااله نقی‌لو

بعد از سکته‌ی قلبی چه کردم؟ قله‌ی دماوند را فتح کردم؛ آن هم ۵ بار!

محمدعلی اینانلو

نیم قرن با طبیعت ایران

دکتر ناصر اقدمی

وقتی مرزهای علم فرو می‌ریزند

ساسان بهزادی

نوآوری در برابر کپی

تداکس تهران ۲۰۱۴:‌

بر لبه‌‌ی شکوفایی


رضا پاک‌روان

اتخاذ تصمیمی جسورانه

رامین صدیقی

کار-گرمی چطور؟

سهراب پورناظری

موسیقی؛ قدری برای پیشرفت

دکتر نسرین حافظ‌پرست

بر لبه‌ی بهداشت و درمان عمومی

تداکس تهران ۲۰۱۳:‌

تهران در مسیر


علی‌اکبر صادقی

منفی بی‌نهایت تا مثبت بی‌نهایت

امیرحسین زاهدی

از گاز مایع تا متان جامد

دکتر نسرین معظمی

از ده‌هزار هکتار ریزجلبک چه استفاده‌ای می‌توان کرد؟

بهرام عظیمی

از یک فریم تا صدوبیست‌ونه‌هزاروششصد فریم

سیاوش آراسته

تغذیه‌ی آینده

ناصر حاجلو

مورد عجیب شکل‌دهندگان نوشتار

مسعود برومند

برخورد نزدیک از نوع چهارم

تد و تداکس چیست؟ این ویدیو را مشاهده کنید

پاسخ به سوالات متداول

تد که با حروف لاتین TED نوشته می‌شود یک سازمان غیرانتفاعی است که به «گسترش ایده‌های ارزشمند» اختصاص داده شده است. تد که در سال ۱۹۸۴ کار خود را به عنوان یک کنفرانس در کالیفرنیا آغاز کرد، هم‌اکنون در قالب‌های متنوعی از ایده‌های ارزشمند حمایت می‌کند. در یک کنفرانس تد، از رهبران اندیشه و عمل جهان خواسته می‌شود تا بهترین سخنرانی زندگی‌شان را در کمتر از ۱۸ یا کمتر انجام دهند. از سخنرانان تد می‌توان به راجر ایبرت، شیرل سندبرگ، بیل گیتس، الیزابت گیلبرت، بنویت مندلبرایت، فیلیپ ستارک، انگوزی اکانجو ایویلا، براین گرین و ایزابل الند اشاره کرد.
هدف تداکس گسترش ایده‌های ارزشمند است. این برنامه که شامل رویدادهایی بومی و خودساخته می‌شود، توسط TED ساخته شده است. در این رویدادها افراد را گردهم می‌اورند تا بتوانند شرکت در رویدادی شبیه به کنفرانس‌های تد را تجربه کنند. نام رویداد ما تداکس تهران است که عبارت اکس در آن نشاندهنده‌ی رویدادی است که مستقل برگزار می‌شود. در تداکس تهران، سخنرانی‌های زنده به همراه پخش ویدیوهای تد، جوانه‌های تبادل نظر و روابط عمیق بین افراد را شکوفا می‌کند. آنچه تد در اختیار برنامه‌های تداکس می‌گذارد، مجموعه راهنمای برگزاری این گونه از رویدادهاست، اما هر رویداد تداکس، از جمله رویداد ما، توسط گروه خودش برگزار می‌شود. (بر اساس قوانین و قوائد مشخص.)
هدف تداکس‌تهران حمایت و گسترش ایده‌های ارزشمند است. تداکس‌تهران مجموعه‌ای بومی، از رویدادها و کنفرانس‌هاست که به صورت مستقل از تد و دیگر تداکس‌ها، توسط تیم تداکس‌تهران برگزار می‌شود. این رویدادها که تحت لیسانس سازمان تد (TED) و با احترام به ارزش‌های فرهنگی ایران اسلامی و در چارچوب قوانین کشور برگزار می‌شوند، مردم تهران (و ایران) را برای شرکت در رویدادی شبیه به کنفرانس‌های تد گرد یکدیگر می‌اورند. در این قالب، نوآوران و پیشوایان اندیشه و عمل در حوزه‌های گوناگون گردهم فراخوانده شده تا ایده‌ها و ماجراهای خود را در قلب تهران به اشتراک بگذارند. همسو با مأموریت تد برای «گسترش ایده‌های ارزشمند»، تداکس‌تهران می‌کوشد تا «ایده‌هایی برای ساختن جهانی بهتر» را ارائه دهد. در ایران، مانند بقیه نقاط جهان، هر رویداد تداکس توسط تیم داوطلبین متفاوتی برگزار می‌گردد. همچنین این رویدادها از نظر اندازه و ظرفیت و قالب متفاوت هستند. تداکس‌هایی مانند تداکس استاندارد، تداکس دانشگاهی، تداکس جوانان، تداکس‌سالن، تداکس کتابخانه‌ای و تداکس‌هایی برای شهرهای بزرگ از آن جمله‌اند. تداکس‌تهران فقط رویدادهایی که در وب‌سایت رسمی خود به آدرس TEDxTehran.com اعلام می‌دارد را برگزار می‌کند و از تمامی تداکس‌های دیگر که در ایران و جهان برگزار می‌شوند، مستقل است.
تداکس جوانان تهران قسمتی از برنامه TEDxYouth است که توسط TED بنیان‌گذاری شده است. در روز جهانی کودک و نوجوان و یا حوالی آن، شهرها و جمعیت‌های گوناگونی میزبان رویدادهای TEDxYouth می‌شوند. اگرچه هر کدام از این رویدادها دارای قالب، اندازه و زمینه‌های مختلف است، اما همه آنها چشم‌انداز مشترکی دارند: تشویق خلاقیت، ایجاد جوانه‌های نوآوری و توانمندسازی جوانان. تداکس جوانان تهران بر این محور قرار گرفته است که هر جوان، پرچم‌دار سرنوشت خود و صاحب اصلی زندگی خود است. آن‌ها باید مسئولیت زندگی خود را بپذیرند، مستقلاً بیاندیشند و به تصوراتشان پر و بال بدهند. آنها باید احساس توانمندی و شهامت داشته باشند تا بتوانند نوآوری‌ها، فناوری‌ها و کسب و کارهای شگرف خلق کنند.
تداکس سالن رویدادهای کوچک هفتگی یا ماهانه است به منظور دور هم جمع کردن خانواده تداکس در بین رویدادهای اصلی تداکسی که برگزار میشوند. این رویداد اغلب توسط  برگزارکنندگان تداکس اجرا میشود، به نوعی یک روش جهت حفظ روحیه، تبادل نظر و گسترش ایده‌های ارزشمند است.